Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

Batavia Ramparts win the Stemniak Division

Bradford Owls win the Girgensons Division

Depew Red wins the Ennis Division

Aurora Ice Assn wins the Hasek Division

Bradford Owls win the Kane Conference in a Shootout

Aurora Ice Assn wins the Kaleta Conference in Overtime

 
**** Bradford Owls win the Second Annual Lukey's Legacy Tournament in Overtime ****
 
Congratulations to the Owls, our division winners and all our participants on making this a special event.

 

Kane Conference - Girgensons Group Wins  Losses Ties   Points
Depew Black 2 1 0 10.5
Wheatfield Green Hornets 1 2 0 5.5
West Seneca Penguins 0 3 0 0
Bradford Owls 3 0 0 14
Kane Conference - Stempniak Group  Wins Losses Ties  Points
West Seneca Blackhawks 1 1 1 8.5
Wheatfield Blue Hawks 1 1 1 7
Niagara Sharks 0 3 0 0
Batavia Ramparts 3 0 0 14.5
Kaleta Conference - Ennis Group       Wins Losses Ties Points
Depew Red 2 0 1 12.5
 West Seneca White Sabres 2 1 0 9
Buffalo Stars 1 1 1 7.5
Hamburg Flyers 0 3 0 1

Kaleta Conference - Hasek Group  

Wins Losses Ties Points
Jamestown Lakers 2 1 0 7.5
Wheatfield Gold 1 2 0 7
West Seneca Blue Sabres 1 2 0 6.5
Aurora Ice 2 1 0 9

 

 

Game # Division Date Time Home Score v. Guest Score
1 Girgensons 3/9 7:30p Depew Black 6 v. Whtfld Green 2
2 Ennis 3/10 5:30p Depew Red 1 v. Buffalo Stars 1
3 Girgensons 3/10 6:30p

Whtfld Green 

11 v. W Seneca Pens 1
4 Stempniak 3/10 7:30p Whtfld Blue 3 v. Niagara Sharks 0
5 Stempniak 3/11 6:30p W Seneca BlHwk 2 v. Whtfld Blue 2
6 Hasek 3/11 7:30p Aurora Ice 3 v. Whtfld Gold 2
7 Ennis 3/19 5:30p Depew Red 7 v. W Seneca Wh Sab 0
8 Ennis 3/19 6:40p Buffalo Stars 6 v. Hamburg Flyers 1
9 Hasek 3/20 5:30p Jamestown 4 v. W Seneca Blue Sab 3
10 Girgensons 3/20 6:40p Bradford 5 v. Depew Black 2
11 Stempniak 3/20 7:50p Niagara Sharks 1 v. Batavia 5
12 Girgensons 3/21 7:00a W Seneca Pens 0 v. Bradford 11
13 Ennis 3/21 8:05a Buffalo Stars 2 v. W Seneca Wh Sab 4
14 Ennis 3/21 9:10a Hamburg Flyers 1 v. Depew Red 10
15 Stempniak 3/21 10;15a Batavia 6 v. W Seneca BlHwk 2
16 Hasek 3/21 11:20a Aurora Ice 5 v. Jamestown 2
17 Hasek 3/21 12:25p W Seneca Blue Sab 0 v. Whtfld Gold 4
18 Girgensons 3/21 1:30p W Seneca Pens 1 v. Depew Black 8
19 Girgensons 3/21 2:35p Bradford 7 v. Whtfld Green 0
20 Stempniak 3/21 3:40p Batavia 3 v. Whtfld Blue 0
21 Hasek 3/21 4:45p Whtfld Gold 2 v. Jamestown 4
22 Stempniak 3/21 5:50p W Seneca BlHwk 7 v. Niagara Sharks 3
23 Ennis 3/21 6:55p W Seneca Wh Sab 4 v. Hamburg Flyers 2
24 Hasek 3/21 8:00p W Seneca Blue Sab 6 v. Aurora Ice 2
25 Kane Conference 3/22 10:45a Stempniak winner (Batavia) 1 v. Girgensons winner (Bradford)  2 (SO) 
26 Kaleta Confonerence 3/22 Noon Ennis Winner (Depew Red) 2 v. Hasek winner (Aurora)  3 (OT)  
27 Championship

3/22

4:45p Kane winner (Bradford) 2 v. Kaleta winner (Aurora)  1 (OT)   

 

Amy with White Sabres & Jamestown reps

Amy with White Sabres & Depew Red reps